Araç Değer Kaybı

Araç Değer Kaybı

Ülkemizde meydana gelen kazalar sonucu can kayıpları yaşanır iken maddi kayıplarda yaşanmaktadır. Maddi kayıpların giderilmesi konusunda sürücülere yardımcı olarak mağduriyetlerini gidermekteyiz. Araçta yaşanan araç değer kaybı nedir? Kim öder? Sorularına cevap vermekteyiz. Aracınızın değer kaybetmemesi ve mağduriyetin giderilmesi konusunda sistemsel haklarınızın korunması adına hizmet vermekteyiz.

Araç Değer Kaybı Nedir?

Araç değer kaybı kaza anında araçta oluşabilen hasar durumudur. Aracın hasar görmesi ile değer kaybı yaşamaktadır. Hasar görmüş olan araç ikinci el araç durumuna geldiğinden dolayı satışı konusunda fiyat kaybına neden olmaktadır. Hasara uğrayan araç eski durumuna getirilse dahi tramer sistem kayıtlarında belirlenmesi ile değer kaybı engellenemez. Araçta oluşan hasar bölgesi daha öncesinde tekrar hasara uğramış ise tekrar değer kaybını oluşturmamaktadır. Araçta oluşan kaza ödemesini zorunlu trafik sigortası veya kasko sigortası tarafından karşılanmaktadır.

Araç Değer Kaybının Karşılanması

Araçta oluşabilen hasar konusunda mağduriyetin giderilmesi amacı ile sizlere yardımcı olmaktayız. Araçta oluşabilen hasar tamiratı giderilse dahi değer kaybı olmaktadır. Sigorta poliçe içeriğindeki araç değer kaybı tazminatı ile yaşanan değer kaybı şirket tarafından ödenmektedir. Kusurun karşı tarafta olması şartlardan biridir. Aracın belirtili kilometre sınırını aşmamış olması gereklidir.

Araçta hasarın talebi konusunda kaza sonrası belirtilen iki senelik zaman dilimi içindeki talepler dikkate alınmaktadır. Kaza sonrası hasarlı bölgede daha öncesinde hasarın olmaması gereklidir aksi halde değer kaybı karşılanmamaktadır. Değer kaybı o sene içerindeki kaza sonrası kaybedilen satış kaybını karşılanmaktadır.

Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp