Kartal Boşanma Avukatı

Makaleler geri dön

Kartal Boşanma Avukatı

Kartal Boşanma Avukatı

Aile birliğinde bireylerin boşanmak istemelerinde boşanma avukatı Kartal bölgesi yardımcı olmakta ve çeşitli boşanma davalarını üstlenmektedir. Boşanma konusunda yıllardan gelen tecrübeleri ile boşanma davası açmakta ve karşılıklı olarak anlaşmaya çalışarak iki tarafta mutlu olarak ayrılmaları sağlanmaktadır.

Boşanma avukatı tarafların hukuki süreçlerinde yanında olmakta ve çeşitli danışmanlık hizmeti vererek bütün sorunlara çözüm yolu aramaktadırlar. Tarafların karşılıklı olarak anlaşmalı boşanmaları önem arz etmekte ve her iki tarafın hukuki haklarını alarak evliliklerini en iyi şekilde bitirmelerini sağlamaktadırlar.

Boşanma Davalarının Çeşitleri

Boşanma davalarının çeşitleri bulunmaktadır. Bu yüzden avukatın danışmanlıkta yardımcı olmaları ve çeşitli boşanma davalarında kişilerin haklarını savunmaktadırlar.

Bu çeşitlerden bazıları şöyledir:

  1. Anlaşmalı boşanma davaları
  2. Çekişmeli boşanma davaları
  3. Mal rejimin tasfiyesi davaları
  4. Boşanmada nafaka uyarlanması davası
  5. Boşanmanın yanında velayet davaları gibi boşanma çeşitlerinde mutlaka avukata ihtiyaç bulunmaktadır.

Avukatların yardımı ile taraflar bütün haklarını savunabilmekte ve çeşitli dava sonuçlarını lehlerine çevirmektedirler.

Anlaşmalı Boşanma Davaları

Anlaşmalı boşanma davası tarafların her ikisinin de istemesiyle açılan davalardır. Bu türde açılan davalarda taraflar bütün konularda anlaşma sağlamış ve tek celsede evliliklerinin bitmesine sebebiyet vermişlerdir. Avukatlar bunu en iyi şekilde gerçekleştirerek anlaşmaları yazıya dökerek davaların uzamamasını sağlamaktadırlar.

Çekişmeli Boşanma Davası

Eşlerden birinin boşanmayı istemesi ile gerçekleşen davalar olabildiği gibi iki tarafın da isteyip birbirlerini suçlayıcı tavırlar ile dava açmalarıdır. Bu hususta avukatlar devreye girerek tarafların haklı veya haksız durumlarını göz önünde bulundurarak hukuki haklarını almalarını sağlamaktadırlar. Bu gibi davalarda anlaşma yoluna gidilmezse sonuç mahkeme kararı ile bildirilir.

Şiddetli Geçimsizlikte Avukatlar Yanınızda

Şiddetli geçimsizlik dediğimiz davalarda taraflar birbirlerinden nafaka talebinde bulunabilir. Nafaka evlilikte az kusurlu kişiye ödenen hayatını devam ettirebilmesi için ödenen tutarlardır. Bu yüzden nafakanın uzun süre ödenmemesi için mutlaka bir avukatın yardımına ihtiyaç duyulur ve haklılıklarını ispat edene kadar dava sürer. Bu süreçte taraflar anlaşmaya gidemezlerse yine anlaşmayı avukatlar karşılıklı olarak yapar. Taraflar evlilik birliğinde almış oldukları taşınmazların paylaşımını da avukatlar yardımı ile yapar. İşinde uzmanlaşmış bir avukat iki tarafın isteklerini yerine getirerek yapar ki bu da her iki tarafın haklarını almasını sağlar.

Evliliğiniz Kötü İse Kendinize Zarar Vermeyin

Yapılan evliliklerde bazen istenildiği veya hayal edildiği gibi olmuyor. Bu yüzden eşler kendilerine zarar veren bir evliliği bitirme konusunda karar vermiş ise bunu sadece avukat yardımı ile yapabilir ve zarar görmeden dava sonuçlanır. Kötü giden evliliği devam ettirmenin hiçbir anlamı yoktur. Sevgi ve saygının bittiği evliliklerde düzenin oturmayacağını düşünüyorsanız profesyonel avukatlar yardımı ile boşanabilir ve kişiler haklarını diledikleri gibi savunabilirler. Arada kalan çocuk ise yine avukatlar aracılığı ile velayeti alabilir veya verilen karara göre belirlenen günlerde saygı çerçevesi içerisinde çocuğunuzu görebilirsiniz.

Boşanmanın da Bir Kuralı Var

Kartal avukatları sizlere yardımcı olurken danışmanlık hizmetini de vermektedir. Boşanırken davada neler yapmanız gerektiğini, karşı tarafın ve kendi haklarınızı en iyi şekilde nasıl koruyabileceğinizi avukatlar yardımı ile öğrenebilir ve olayı anlaşmaya bağlayarak saygı çerçevesi içerisinde boşanabilirsiniz.

Böylece hatıranızda yıkık bir an olarak kalmayacak ve beraber günlerinizi geçirdiğiniz eşiniz ile anlaşmalı olarak boşanabileceksiniz. Hukuki desteği alabilmek için kartal avukatlık bürosuna ulaşabilir ve bu davalar hakkında bilgi sahibi olarak eşinizden saygılı bir şekilde boşanabilirsiniz.

Yapacağınız her adım sizin ve karşı tarafın haklarını koruma doğrultusunda olacak ve öncelikle çocuğunuz var ise bütün süreç buna göre ilerleyecektir. Boşanmayı kolay bir şekilde halledebilmek için kartal avukatlık bürosu ile görüşme yapmanız gerekecektir.

Makaleler geri dön