Ümraniye Avukat

Makaleler geri dön

Ümraniye Avukat

Ümraniye Avukat

Avukatlık stajına tamamlayan hukukçular, hukuk büroları açarak, farklı alanlarda hizmet veriyorlar. Ümraniye avukat hizmetlerinde, hukuksal danışmanlık hizmetleri öncelikli olarak verilmektedir. Ümraniye hukuk büroları, insanlara tek bir alanda değil hukukun tüm alanlarında hizmet veriyorlar. İnsanlar, haklarının en iyi şekilde savunulmasını istemektedir. Ayrıca tüm adli işlemlerde hata yapmaktan korkar ve avukat desteğine ihtiyaç duyarlar. Avukatlar vekalet alarak kişilerin tüm işlemlerini takip ederler.

Avukatlık Hizmetleri

Ümraniye Avukatlık hizmetlerimizde, avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmetlerimiz sunuyoruz. İhtiyacı olan herkese en iyi hizmetler verilmektedir. Avukatlık hizmetleri belirli ana başlıklarda toplanır. Bu ana başlıklar şunlardır;

İş hukuku,

Ceza hukuku,

Boşanma davaları,

Trafik hukuku,

Kamulaştırma davaları,

Tüketici hukuku,

İcra – iflas hukuku,

Ümraniye avukat büroları bu alanlar ve tüm hukuk alanlarında hizmet vererek, kişileri temsil ederek, haklarının almalarını sağlıyorlar.

Boşanma Davaları

Aile hukuku, Türk Medeni Kanunu’nda belirtilen genel ve özel hususların meydana gelmesine göre korunmaya çalışmaktadır. Boşanma avukatı Ümraniye aile mahkemelerine yapılacak olan başvurularda, tarafların dilekçe hazırlamalarına ve davaların takibi konularında destek hizmetleri veriyor. Yapılan evliliklerin sonlandırılabilmesi için kanunda belirlenen sebeplerin meydana gelmesi gerekiyor. Aile mahkemeleri, tarafların yaptıkları başvurulara ve sunulan kusur durumlarının tespitine göre boşanmaların onaylıyorlar. Kanunda belirlenen sebeplerin oluşmadığı görülürse ve aralarında anlaşmalı boşanma durumu yoksa ret edilerek boşanma engelleniyor. Genel sebepler, aile bütünlüğünün bozulması ve farklı nedenlere dayalı şiddetli geçimsizliğin başlamasıdır. Bu sebepler ortaya çıktığında anlaşmalı boşanma davalarını açabiliyorlar. Ümraniye avukatı, anlaşmalı boşanmalarda, tarafların en az bir yıllık evliliklerinin bulunması gerektiğini bildiriyor ve yeni evlilerin anlaşmalı boşanma başvurusunda bulunamayacağını aktarıyorlar.

Aile Hukuku Davaları

Aile hukuku davaları, evliliklerin sonlandırılması ve sonlandırılan evlilikler sonra tarafların haklarını korumayı amaçlamaktadır. Aile hukuku davaları;

Boşanma davaları,

Nafaka davaları,

Tazminat davaları,

Velayet – vesayet davaları,

Kayyımlık davaları,

Bu davalarda avukat danışmanlık hizmetlerine büyük ihtiyaç vardır. Boşanma davalarından, çekişmeli davaların süreci uzun sürebilmektedir. Boşanmak için dava açan taraflar, kendilerini iyi ifade edebildikleri ve savunabildikleri zaman, mahkemenin kendi lehlerinde karar vermesini sağlayabilecektir. Boşanma ile birlikte mahkemeler, nafaka ve velayet davalarını da karara bağlayacaktır. Bunun için avukat desteğine önemli ölçüde yer almaktadır.

Boşanma Avukatı

Boşanma hukuku daha çok deneyim ve tecrübe isteyen konulardır. Boşanma avukatları, hukuk alanında belirli bir tecrübeye sahip olan avukatlardır. Her avukat, müvekkilinin lehine etkili sonuç alabilmek için hukuki danışmanlık ve destek sunarak, dava takibi yapılıyor. Boşanma avukatının verdiği avukatlık hizmetleri şunlardır. Anlaşmalı boşanma, çekişmeli boşanma, nafaka ve tazminat, velayet davaları, mal rejiminin tasfiyesi davası, şiddet gösteren eşin evden uzaklaştırılması, soybağının reddi, babalık davası açma ve süreç takibidir. Verilen danışmanlık hizmetlerinde temel amaç, aile bütünlüğünü sağlamak için eşlerin anlaşmasını sağlamak ve sorunlara kalıcı çözümler bulmaya çalışmaktır.

İş Hukuku

Ümraniye avukatı, boşanma davaları ile birlikte iş hukuku alanında da hukuk hizmetleri veriyor. İş hukuku, işveren haklarını ve işçi haklarını düzenlemektedir. İşverenler ve işçiler haksızlıklara uğradıklarını düşündüklerinde iş hukukuna göre iş davaları açabiliyorlar. Bu işlemlerin hukuk kurallarına göre yapılabilmesi için avukat desteği her zaman gereklidir. Hukuk davalarında, iş davalarının konuları çok karışıktır ve hukuk bilgisi olmadan, sürecin takibi zordur. Bu aşamada Ümraniye avukatı yardımı ile taraflar haklarını arayabilirler. İş hukuku, iş ve sosyal güvenlik hukuku, tazminat davaları, ihbar tazminatı, istifa dilekçesinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda hukuki danışmanlık hizmetleri alınmalı, tüm işlemlerin hukuka uygun yapılması sağlanmalıdır.

 

 

 

Makaleler geri dön