Trafik Kazaları

Trafik Kazaları ve Tazminat

Trafik kazaları, insanların her birinin yaşayabileceği sorunlardan bir tanesidir. Bu durumda tazminat alımı sağlanabilmekle beraber, bu konu hakkında bilgilendirmeler de alınmalıdır. Danışanlarımız için; trafik kazaları ve tazminat konusunda nasıl davalar açılması gerektiği, tazminatın hangi durumlarda alındığı, konularında bilgilendirmeler yapıyoruz.

Trafik Kazaları ve Tazminat Nasıl alınır?

Trafik kazaları ortaya çıktığı zaman tazminat alımı sağlamak için bazı durumları sağlamak gerekir. İlk olarak, kaza yapan taraf ve karşı taraf arasında yüzdelik olarak bir kusur belirlemesi yapılmalıdır. Bu işlemin polis kontrolünde yapılmış olması ve polisler tarafından tutanak tutulması oldukça önemlidir.

Bu sayede kaza taraflarının sigorta şirketi tarafından alınacak olan tazminatın oranının ve miktarının belirlenmesi sağlanır. Ayrıca; bazı kazalarda tazminat alımı söz konusu olamazken, bazı kazalarda tahmin edilemese dahi tazminat alımı mümkündür. Bu konularda bilgilendirmeler yapıyoruz.

Trafik Kazaları ve Tazminat Alımı Nasıl Olur?

Yaşanan trafik kazasının ardından, doğrudan polis tutanak raporu ve sorumluluk yüzdesini gösteren belge teslim alınır. Zarar gören ve tazminat almak isteyen taraf, zarar veren tarafa karşı mahkemeye giderek tazminat davası açar. Tazminat konusunda bilinmesi gerekir ki, yalnızca zararı kapsayacak şekilde (Tazminat, zarardan büyük olamaz.) tazminat alımı sağlanabilir.

Bu yüzden açılan maddi veya manevi tazminat davalarında beklenti, ortaya çıkan zarar nispetinde olmalıdır. Bu konular hakkında çeşitli durumlara karşı da danışanlarımız için bilgilendirmeler yapıyoruz.

Telefon Hemen Ara
Whatsapp WhatsApp